Image

Zapraszamy do współpracy w kreowaniu spersonalizowanych projektów na specjalne okazje. Każdy wzór tworzymy metodą ręczną z jak największą starannością. Nowoczesna forma i design sprawiają, że nasze produkty pasują do każdego wnętrza, spełniając zarówno funkcję dekoracyjną jak i użytkową.

ul. Stanisława Moniuszki 16b 38-400 Krosno
+48 609 613 426

biuro@lucline.pl

© 2020 Lucline | Prezenty Okolicznościowe & Oczyszczanie Metali

Oferujemy oczyszczanie metali wszelkiego rodzaju.

 

Piaskowanie jest jedną z takich metod, która doskonale oczyszcza powierzchnię ze starych powłok farb, lakierów, nalotów czy rdzy. Jest to metoda opatentowana przez Benjamina Chew Tilghmana w 1870 roku, a więc nie jest to nowość dzisiejszych czasów, ale na pewno jest skuteczna.

Powierzchnia po piaskowaniu jest szorstka i doskonale wyczyszczona, nadająca się do kolejnego malowania. Piaskowanie jest technologicznym procesem, wykorzystującym do czyszczenia tak zwane ścierniwo, które jest wyrzucane z urządzenia dyszy pistoletu na powierzchnię czyszczoną za pomocą sprężonego powietrza. Do tego procesu mogą być wykorzystywane różne ścierniwa m.in:

• elektrokorund,
• szklane kulki,
• stalowy śrut,
• zmielone skorupy orzechów,
• wiele innych.

Firma wykonująca usługę czyszczenia powinna zawsze dobierać odpowiednie ścierniwo do oczyszczanej powierzchni, gdyż nieodpowiednio dobrane ścierniwo może zniszczyć powierzchnię przedmiotu czyszczonego. Piaskowanie nie tylko usuwa zanieczyszczenia, ale także poprawia stan przedmiotów spowodowany czynnikami atmosferycznymi. Ważne jest to, aby powierzchnia po wypiaskowaniu była jak najszybciej pomalowana. Piaskowanie to proces technologiczny, który chętnie wykorzystywany jest w wielu gałęziach przemysłu. Przydaje się w sytuacjach, gdy konieczne jest oczyszczenie lub wygładzenie powierzchni, która może być metalowa, drewniana, stalowa, kamienna, aluminiowa, a nawet z tworzywa sztucznego.